PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Tło akwariowe - ważny element jego wyposażenia

Tło akwariowe to ważny element jego wyposażenia – pozwala ono na stworzenie pięknej sceny akwarium, która nie tylko zachwyci wszystkich obserwujących, ale będzie również spójna z charakterem samego zbiornika oraz stylem pomieszczenia, w którym się ten zbiornik znajduje. Dlatego w sklepach akwarystycznych znajdziemy kilka rodzajów teł akwariowych. Jakie możemy wyróżnić?

Tło strukturalne

Tła strukturalne to takie, które mają strukturę 3D. Takie tła z reguły umieszcza się w samym zbiorniku, z tego też względu będą one odpowiednie dla większych akwariów. Tła strukturalne dostępne są w wielości kolorów i wykończeń, idealnie imitując naturalne skały. Ich dużą zaletą jest fakt, że pozwalają na stworzenie niezwykłego, naturalnego efektu. Takie tła będą odpowiednie również do terrariów. Tła strukturalne mogą także pomóc nam w ukryciu w zbiorniku niektórych urządzeń czy akcesoriów.

2

Tło dwustronne do akwarium JUWEL Poster. Źródło: akwarystyczny24.pl

Fototapety

To najczęściej wybierane rozwiązanie do akwariów i jest ku temu powód – fototapeta jest tania, prosta w montażu i nie zabiera żadnego miejsca w samym akwarium (tło takie nakleja się najczęściej na tylnią szybę akwarium). Dużą zaletą fototapet jest z pewnością fakt, że w sklepach akwarystycznych i zoologicznych znajdziemy ich dużą różnorodność, zarówno dotyczącą kolorów czy obrazów, ale także wykończenia (lśniące lub matowe). Taka fototapeta jest odporna na zniszczenia i możemy ją często wymieniać, jeśli zechcemy stworzyć inny klimat w naszym akwarium.

Jaką tapetę wybrać?

Przy wyborze tapety mamy dużą dowolność, jednak i tutaj warto pamiętać o kilku faktach, by stworzyć optymalne i harmonijne środowisko do rozwoju dla naszych podopiecznych. Przede wszystkim, unikajmy teł lustrzanych i mocno odblaskowych. Takie fototapety mogą stresować zwierzęta, które mogą obserwować swoje odbicie.

Możemy tło do akwarium wykonać także własnoręcznie. Do konstrukcji tła akwariowego możemy użyć czarnego materiału. Kolor ten świetnie sprawdza się w akwariach, gdyż stanowi idealne tło dla innych, żywych barw akwarium. Popularnym jest tworzenie teł trójwymiarowych zewnętrznych, czyli takich, które znajdują się za tylną szybą zbiornika. Dzięki takiemu zabiegowi możemy stworzyć iluzję jeszcze większej głębi.

Artykuł sponsorowany, 28 październik 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu