PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

TOP 10 elektronarzędzi dla majsterkowicza z sieciówki - pomysł na prezent dla niego

Podstawowe elektronarzędzia warto mieć w domu, ponieważ umożliwiają wywiercenie otworu w ścianie w razie potrzeby, zamontowanie półek, a nawet przycięcie drewna do kominka. Zdarza się, że awarii nie można zaradzić, ponieważ nie ma w domu odpowiednich narzędzi. Trudno zgromadzić zestaw wielu narzędzi, tym bardziej każdy majsterkowicz ucieszy się z prezentu w postaci takich urządzeń.

Podstawowy zestaw 10 elektronarzędzi w domu

Oprócz podstawowych narzędzi, takich jak kombinerki czy zestaw kluczy płaskich, warto mieć w domu kilka elektronarzędzi, które usprawniają pracę. Można się w nie zaopatrzyć, korzystając z oferty jaką ma gazetka Lidl. Takie urządzenia to:

 1) wiertarka udarowa,

 2) wiertarko-wkrętarka akumulatorowa,

 3) młotowiertarka,

 4) lutownica,

 5) szlifierka kątowa,

 6) szlifierka oscylacyjna z prostokątną stopą,

 7) szlifierka rolkowa,

 8) elektryczny mieszalnik do zapraw i klejów,

 9) piła tarczowa,

 10) piła szablasta.

top10elektronarzedzidlamajsterkowiczazsieciowki2

Zastosowanie elektronarzędzi

Wiertarki udarowe są przydatne przy wielu pracach remontowo-budowlanych. Umożliwiają wykonywanie otworów w twardym materiale. Wiertarko-wkrętarki mogą być wykorzystywane do wykonywania otworów w miękkim podłożu, a akumulator zwiększa komfort i swobodę korzystania z urządzenia. Ich wadą może być krótszy czas użytkowania i mniejsza moc. Wiertarki bez udaru nadają się do wykonywania bardziej precyzyjnych prac, ponieważ nie mają charakterystycznego bicia na wiertle. Dla majsterkowiczów bardziej zaawansowanych, elektryków i hydraulików przydadzą się młotowiertarki - są one zaopatrzone w udar niwelujący ciągłą konieczność dociskania wiertła. Urządzenie to jest przeznaczone do wykonywania otworów nawet w wyjątkowo twardym podłożu. Podczas korzystania z młotowiertarki warto zaopatrzyć się w wykrywacz przewodów w ścianach. Informuje on sygnałem dźwiękowym, kiedy w miejscu wykonywania otworu znajduje się jakiś metalowy przedmiot albo przewód pod napięciem. W domowym warsztacie przyda się również lutownica służąca do samodzielnego lutowania przewodów.

Szlifierki kątowe służą do obrabiania różnych materiałów w zależności od tego, w jaką tarczę są zaopatrzone. Może to być tarcza do drewna, betonu, płytek, terakoty lub cegły. Dokonując wyboru szlifierki, trzeba zwrócić uwagę na jej moc, możliwość regulowania obrotów oraz specjalny system odsysania pyłu. Piły tarczowe służą do prostego precyzyjnego cięcia, natomiast piły szablaste są wielozadaniowe i mają szersze zastosowanie.

top10elektronarzedzidlamajsterkowiczazsieciowki3

Pomieszczenie na elektronarzędzia

Wyboru elektronarzędzi można dokonać przez Internet, np. na Gazetkowo.pl. Sprzedawane są one zazwyczaj w twardych oryginalnych opakowaniach. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie ich w takich futerałach. Jeżeli nie ma miejsca na oddzielny warsztat, zawsze warto zarezerwować trochę miejsca w szafie, piwnicy albo w garażu. Narzędzia, które nie mieszczą się w skrzynkach, można umieścić na specjalnych wieszakach. Przejrzysty i praktyczny układ mają specjalne tablice narzędziowe. Wygodne w użytkowaniu są również specjalne pojemniki wyposażone w rączki i kółka.

Odzież ochronna w komplecie do elektronarzędzi

Podczas korzystania z elektronarzędzi niezbędne jest korzystanie z rękawic ochronnych. Kupując elektronarzędzia w prezencie, warto dodać jakiś element odzieży ochronnej. W czasie piłowania i szlifowania należy także ochronić głowę i twarz za pomocą okularów ochronnych i kasku.

Artykuł sponsorowany, 05 kwiecień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu