PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Top 5 powodów, dla których warto kupić kokon niemowlęcy

Przygotowanie wyprawki dla dziecka to spory stres – rodzice chcą, żeby wszystko idealnie się udało, a malutka istota od pierwszych minut swego życia czuła, że jest kochana i bezpieczna. Dla wygody, dobrej organizacji i ułatwienia pierwszych miesięcy trzeba nabyć kokon niemowlęcy. Jakie są korzyści z jego stosowania?

Kokon niemowlęcy – dlaczego nie może go zabraknąć w żadnym domu?

Kokon dla dziecka prezentuje się czasem niepozornie, jednak jest doskonałym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jest przydatny w trakcie wspólnego spania z maluszkiem, czego nie może odmówić sobie większość rodziców. Kokony składają się z materiałowego zdejmowanego materacyka i miękkiej dookolnej tuby, która służy do ochrony dziecka przed wydostaniem się poza obszar kokonu. Maluszek może znajdywać się w łóżku rodziców, ma swoją bezpieczną przestrzeń, a ryzyko upadku z wysokości, co może przyczynić się do poważnych obrażeń, jest równe zeru. Kokon niemowlęcy sprawia, że mama i tata mogą być blisko pociechy, cieszyć się wspólnymi chwilami, kontrolować czynności życiowe i bez problemu sięgnąć po nie, gdy konieczna będzie zmiana pieluszki czy karmienie. To dodatek, który pozwoli maluszkowi przytulić się do przyjemnego materiału, uspokoić się i słodko spać.

Otulacz sprawdza się w codziennym życiu, kiedy mama oprócz zajmowania się swoim ukochanym dzieckiem musi także posprzątać, przygotować obiad, zrobić pranie i wykonać szereg innych obowiązków. Kokon to miejsce, w którym maluszkowi jest wygodnie i bezpiecznie. Jego niewielka waga sprawia, że można go bez problemu przenieść w odpowiednie miejsce – pół godziny w salonie, później zmiana i pół godziny w kuchni – dziecku się nie nudzi, z ciekawością obserwuje swoje najbliższe otoczenie, a rodzice mogą zająć się swoimi obowiązkami. Mając dziecko w pobliżu, mama jest spokojniejsza, a maluch, widząc i czując mamę, również nie domaga się jej obecności w jedyny znany sobie sposób – płacząc. Otulacz zastępuje matę, kocyk czy hamak, który ma niekorzystny wpływ na sylwetkę.

Co jeszcze warto wiedzieć o kokonie dla dziecka?

Kokon niemowlęcy świetnie sprawdzi się w podróży. Jeśli więc wybieracie się na weekend poza miasto, pragniecie odwiedzić rodzinę albo wybieracie się na wakacje tego dodatku nie może zabraknąć, dlaczego? To przenośne łóżeczko, które zapewni bezpieczne i wygodne miejsce do spoczynku dla dziecka, które nie ukończyło 6 miesięcy, jednak będzie także elementem znajomym dla maluszka. Z dala od domu pociecha będzie miała namiastkę swojej strefy bezpieczeństwa. Kiedy dodać do tego ulubiony kocyk czy przytulankę, wyjazd na pewno będzie udany.

Kokon niemowlęcy może być używany do przewijania, przebierania dziecka, ubierania po kąpieli. Maluszek pozostanie w jednym miejscu, nie będzie w stanie się wyswobodzić i przeturlać. Dobrze wiemy, że wiele dzieci nie jest fanem przebierania, stąd ta właściwość może okazać się wyjątkowo skuteczna.

Kokon to miejsce higieniczne, bezpieczne i bardzo przytulne. Możliwość zdjęcia i wyprania materiałowych osłonek to spora zaleta, gdyż dziecko otacza się naturalnym środowiskiem, wolnym od bakterii i zarazków. Dodajmy, że otulacz z powodzeniem można zabierać do ogrodu czy na łąkę.

 

Artykuł sponsorowany, 13 styczeń 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu