PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Transplantacja włosów - sposób na pozbycie się łysiny

Piękne, bujne i zadbane włosy są największą ozdobą człowieka. Dziennie tracimy ich od 50 do 100, a na ich miejsce wyrastają nowe. Z wiekiem, ta liczba się powiększa. Czupryna staje się coraz rzadsza a nawet pojawia się łysina. Problem ten dotyczy zwłaszcza panów, którzy w genach maja zapisane tzw. łysienie androgenowe. Bywa to powodem frustracji i zaniżonej samooceny. Wyjściem z sytuacji może być transplantacja włosów.

1. Dla kogo zabieg przeszczepu włosów?

2. Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

3. Wskazania i przeciwskazania

 

Dla kogo zabieg przeszczepu włosów?

O wskazaniach do przeprowadzenia zabiegu transplantacji włosów, powinien zadecydować lekarz prowadzący. Nigdy nie decydujmy się na to na własną rękę. Przeszczep włosów przeznaczony jest dla osób, które cierpią na łysienie androgenowe. Takich pacjentów, zgłasza się do klinik transplantacyjnych najwięcej. Jednak z zabiegu mogą skorzystać także osoby, które utraciły włosy w wyniku wypadku, przyjmowanych leków lub zaburzeń hormonalnych. We wrocławskim Centrum Transplantacji Włosów Saifi Hair Transplant, zabiegi przeprowadza się dwiema nowoczesnymi metodami: FUT i FUE. O tym, który sposób będzie korzystniejszy dla pacjenta, zadecyduje lekarz. 

Metody przeszczepu włosów FUT i FUE

Przy przeszczepie włosów, należy wziąć pod uwagę ogólny stan zdrowia pacjenta. Oba typy zabiegów wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Przeszczep włosów metodą FUE, polega na pobraniu włosów z boku, lub tyłu głowy, oraz miejsc, w których nie rosną one zbyt gęsto, Następnie umieszcza się je w miejscu, w którym ich brakuje. Zabieg trwa kilka godzin, a pacjent nie odczuwa zbyt głębokiego dyskomfortu. Skuteczność przeszczepu włosów jest wysoka, ponieważ lekarz wykonuje niewielkie nacięcia w skórze głowy i tam umieszcza mieszki włosowe, tzw. grafty. Po zabiegu, pacjent może wrócić do domu i stawiać się na okresowe kontrole. Z kolei metoda FUT, przeznaczona jest dla osób, które chcą zagęścić czuprynę, w której pojawiły się ubytki. Do wykonania zabiegu tą metodą, niezbędne jest pobranie paska skóry z tyłu głowy pacjenta. Znajdują się w nim nienaruszone mieszki włosowe. Cały pasek wszczepia się w miejsce ubytku włosów. 

3. Wskazania i przeciwwskazania

Jak do każdego zabiegu medycznego, także i do przeszczepu włosów, istnieje szereg wskazań i przeciwwskazań. Wskazania, to wspominane już łysienie androgenowe, przerzedzenie pasm u kobiet, wypadek, którego skutkiem jest utrata włosów, oraz przyjmowanie niektórych leków. Natomiast przeciwwskazaniem, jest zdecydowanie łysienie plackowate. Jest to choroba autoimmunologiczna o niejasnej etiologii. Zabieg nie będzie tu skuteczny, ponieważ przeszczepione włosy i tak zaczną wypadać. Innymi czynnikami, przy których powinno się zrezygnować z zabiegu jest cukrzyca oraz zaburzenia krzepliwości krwi.

 

Artykuł sponsorowany, 06 luty 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu