PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ubezpieczenie OC firmy - co daje?

Prowadzenie własnego biznesu to duża odpowiedzialność, która wymaga brania pod uwagę również sytuacji, które zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak mogą narazić firmę na znaczne straty finansowe. Chcąc skutecznie zabezpieczyć się przed skutkami różnego rodzaju zdarzeń, przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia dla swojej działalności, które zadba o jej kompleksową ochronę. W poniższym artykule dowiesz się, co dokładnie daje ubezpieczenie firmy oraz dlaczego warto je posiadać.

Ubezpieczenie OC dla firm - jak działa?

Podobnie jak innego rodzaju ubezpieczenia OC dostępne w ofertach ubezpieczycieli, ubezpieczenie oc firmy stworzone zostało w celu ochrony majątku przedsiębiorstwa oraz jego właściciela. Podczas niewłaściwego wykonania usługi lub innego zdarzenia może dojść do szkody, w wyniku której ucierpią osoby trzecie - niezależnie od tego, czy będzie to szkoda osobowa, czy też rzeczowa, mogą one domagać się od firmy odszkodowania. Nie posiadając ubezpieczenia, właściciel działalności musi liczyć się z wydatkiem, który będzie zmuszony pokryć z własnych środków, co może doprowadzić do utraty płynności finansowej firmy lub co gorsza, całkowitego jej zniknięcia z rynku. Posiadacze ochrony w postaci OC firmy nie muszą jednak nie tym martwić, gdyż szkody pokryte zostaną przez ubezpieczyciela. 

OC firmy - niezbędna ochrona dla przedsiębiorców

Niezależnie od branży, zawsze należy mieć na uwadze zdarzenia, jakie każdego dnia mogą mieć miejsce w danej firmie. Nawet z pozoru niewielkie błędy czy niedopatrzenia mogą skutkować roszczeniami od osób trzecich, które zmuszą przedsiębiorcę do pokrycia kosztownych szkód, przez co pozycja firmy na rynku może stać się zagrożona. Z tego też względu, posiadanie ochrony w postaci OC firmy jest niemal obowiązkowe, aby nie obawiać się o przyszłość swojego biznesu i móc swobodnie skupić się wyłącznie na jego dalszym rozwoju.

Warto również wiedzieć, że ubezpieczyciele oferują przedsiębiorcom dwa warianty tego rodzaju polisy, do których zaliczają się OC deliktowe i OC kontraktowe. Pierwsza z opcji przejmuje odpowiedzialność za szkody osobowe i rzeczowe, powstałe w wyniku nieuwagi bądź nieostrożności, przez które ucierpieć mogą osoby trzecie lub należące do nich mienie. OC kontraktowe natomiast przejmuje odpowiedzialność za źle wykonaną usługę. Jest to wyjątkowo korzystny rodzaj zabezpieczenia dla firm - ciężko jest bowiem przejąć odpowiedzialność za pracowników, którzy nieodpowiednio wykonują swoje obowiązki lub ich nie dopełnią, działając w ten sposób na szkodę firmy oraz jej klientów. 

Podsumowanie

Posiadając ubezpieczenie OC dla firm, przedsiębiorcy zyskują nieocenioną ochronę na różnego rodzaju zdarzenia. Dzięki wsparciu w postaci wypłaty odszkodowania, o które ubiegać się mogą osoby trzecie, firma może funkcjonować dalej bez przeszkód i obaw o bankructwo. Procedury związane z wyborem ubezpieczenia mogą być niezwykle proste i szybkie - obecnie można zakupić je przez internet, między innymi na stronie Vleasing.pl, porównując wcześniej oferty różnorodnych ubezpieczycieli. Dzięki temu w dowolnej chwili można ubezpieczyć swoją firmę, dobierając kompleksowy zakres ochrony dla swojej branży.

Dlaczego warto ubezpieczyć firmę, dowiesz się m.in. z tego artykułu: https://www.radioplonsk.pl/artykul-4media/20876,dlaczego-warto-ubezpieczyc-firme

Artykuł sponsorowany, 03 marzec 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu