PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Uszkodzony silnik w samochodzie a ubezpieczenie – czy zawsze możemy liczyć pokrycie szkody?

Wykupując obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz dodatkowe AC bez wątpienia mamy na uwadze własny komfort i spokój ducha. Zwłaszcza Autocasco cenione jest przez właścicieli pojazdów, którzy liczą na pokrycie szkód, gdy sprawcą są oni lub inne czynniki, np. grad. Tymczasem, jak się okazuje, towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić nam wypłacenia gotówki w przypadku uszkodzonego silnika. Nie czekaj więc i już teraz przygotuj się na każdą ewentualność!

 

  1. Podstawowe ubezpieczenie OC i jego zadania.
  2. Dlaczego rozszerzone ubezpieczenie auta nie pokrywa wszystkich szkód?
  3. Na co zwrócić uwagę, wybierając OC i AC?
  4. Ubezpieczenie samochodu online.

Uszkodzenie samochodu na skutek kolizji czy też wpływu na nie warunków atmosferycznych na pewno nie jest przyjemną sprawą dla każdego kierowcy. Naturalnie więc liczą na szybką naprawę powstałych szkód, zwłaszcza jeśli korzystają z ubezpieczenia AC. Co jednak istotne, zanim podpiszemy konkretną umowę OC/AC z ubezpieczycielem, warto dokładnie przeanalizować OWU. Przekonamy się wtedy, że ubezpieczenie samochodu wcale nie musi być kompleksowe...

Podstawowe ubezpieczenie OC i jego zadania

Obowiązkowe ubezpieczenia samochodu OC, mimo iż są nieocenione, kiedy uczestniczymy w kolizji nie z naszej winy, nie pokryją szkód, których sami jesteśmy sprawcami. Co za tym idzie, jeśli uszkodziliśmy pojazd, wszystkie koszty naprawmy musimy ponieść samodzielnie. Nie inaczej jest w przypadku działania innych, od nikogo niezależnych czynników – czyli silnego wiatru, spadających drzew, podtopień itp. Ubezpieczenie pojazdu OC nic nam w tym nie pomoże. Dlatego też Autocasco cieszy się niesłabnącą popularnością, zapewniając dodatkową ochronę. Czy jednak pełną?

Dlaczego rozszerzone ubezpieczenie auta nie pokrywa wszystkich szkód?

Normą jest, że TU zastrzegają sobie prawo niewypłacenia środków z ubezpieczenia w określonych przypadkach. Jednym z nich jest uszkodzenie silnika, kiedy dostała się do niego woda. Tego typu sytuacja następuje, gdy samochód zostanie podtopiony, po czym wykonamy próbę jego uruchomienia. Zassana woda powoduje uszkodzenie silnika. Co ważne, to nie jedyne przypadki kiedy ubezpieczyciel odmówi wypłacenia środków z ubezpieczenia samochodu AC. O czym więcej przeczytamy na stronie: http://specjalistka.net/ubezpieczenie-samochodu-awarii-silnika/.

Na co zwrócić uwagę, wybierając OC i AC?

Dla wielu kierowców koszty są najważniejszą kwestią przy wyborze OC/AC oraz NNW (ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków). Trudno się temu dziwić, choć warto pamiętać, że nie zawsze to one powinny być naszą jedyną wytyczną. Widzimy to szczególnie na podstawie rozszerzonej ochrony, w tym o ubezpieczenie opon czy ubezpieczenie szyb. Jednak dla osób, które podróżują autem stosunkowo niewiele lub też charakteryzują się bezszkodową jazdą, dostępne są podstawowe wersje, np. AC Mini. Bo choć jego zakres nie pokryje każdej szkody, docenimy go przy szkodzie całkowitej.

Ubezpieczenie samochodu online

Na obecnym rynku znajdziemy cały szereg zróżnicowanych ofert ubezpieczenia OC i AC. Żeby wybrać najkorzystniejszą pośród nich, warto skorzystać z porad prawdziwych ekspertów i ekspertek. Idealnym tego przykładem jest strona specjalistka.net – co potwierdzają liczni użytkownicy poszukujący ubezpieczenia samochodu. Co więcej, nieocenioną pomocą wykażą się też darmowe narzędzia jak kalkulator ubezpieczeń OC i AC, dzięki którym w kilka chwil wybierzemy w pełni satysfakcjonującą nas ofertę.

Artykuł sponsorowany, 22 październik 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu