PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wybór odpowiedniego zbiornika na wodę deszczową dla budynków użyteczności publicznej

Zbiorniki retencyjne na deszczówkę z tworzywa do zabudowy wewnątrz budynków stanowią innowacyjne rozwiązanie, które pozwala efektywnie gromadzić i wykorzystywać wodę opadową. W Amargo specjalizujemy się w produkcji i montażu bezciśnieniowych zbiorników na deszczówkę, które zostały zaprojektowane z myślą o budynkach użyteczności publicznej, takich jak biurowce, hotele, szpitale i szkoły.

Zalety zbiorników na deszczówkę wewnątrz budynków

Brak konieczności lokalizacji zewnętrznej: Zbiorniki retencyjne Amargo są dedykowane do zabudowy wewnątrz budynków, dzięki czemu mogą być umieszczane wszędzie tam, gdzie brakuje miejsca na instalację zbiorników zewnętrznych. Eliminuje to konieczność wykopów i innych prac ziemnych, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów związanych z uzyskaniem pozwoleń.

Skrócenie czasu realizacji inwestycji: Montaż zbiorników wewnątrz budynków umożliwia przyspieszenie procesu inwestycyjnego. W porównaniu do zbiorników zewnętrznych, nie ma potrzeby wstrzymywania ruchu ulicznego ani oczekiwania na uzyskanie pozwoleń, co pozwala zaoszczędzić cenny czas.

Wielofunkcyjność i wszechstronność: Nasze zbiorniki na deszczówkę mają konstrukcję prostopadłościenną, co umożliwia ich elastyczne dostosowanie do różnych potrzeb. Mogą być budowane na miejscu lub dostarczane w całości, w zależności od warunków posadowienia. Dzięki temu mogą pełnić funkcje retencyjne oraz dostarczać wodę do punktów poboru w budynku.

Zakres prac realizowanych przez naszą firmę

W ramach naszej działalności oferujemy kompleksowe wsparcie i wykonujemy szereg prac związanych z zbiornikami na deszczówkę. Poniżej przedstawiamy zakres naszych usług:

Dobór zbiornika na wodę: Na podstawie udostępnionych danych i specyfikacji inwestycji pomagamy w doborze odpowiedniego zbiornika na deszczówkę, który będzie spełniał wszystkie wymagania.

Wsparcie w stosowaniu bibliotek Revit Amargo: Oferujemy fachowe doradztwo i wsparcie techniczne w zakresie stosowania bibliotek Revit Amargo, które ułatwiają projektowanie i wizualizację zbiorników na deszczówkę.

Opracowanie rysunku technicznego: Przygotowujemy szczegółowy rysunek techniczny zbiornika wraz z oszacowaniem budżetu i wskazaniem harmonogramu prac. Dzięki temu inwestor ma pełną kontrolę nad procesem realizacji.

Produkcja i montaż zbiornika: Realizujemy produkcję zbiorników na deszczówkę w naszym zakładzie produkcyjnym Amargo. Jeśli warunki posadowienia na to pozwalają, zbiornik jest dostarczany na miejsce w całości. W przypadku konieczności montażu na miejscu, budujemy zbiornik z pojedynczych modułów i przeprowadzamy próby szczelności.

Wyposażenie zbiornika: Odpowiednio wyposażamy zbiornik w zależności od funkcji, jaką będzie spełniał. Zapewniamy kompleksowe rozwiązania, które umożliwiają skuteczne gromadzenie wody opadowej i wykorzystanie jej w celach użytkowych.

Magazynowanie wody deszczowej dla ochrony środowiska

Zagospodarowanie wód opadowych ma wiele korzyści zarówno ekonomicznych, jak i środowiskowych. Magazynowanie wody deszczowej pozwala zmniejszyć zużycie wody z wodociągów oraz redukować odpływ ścieków deszczowych do kanalizacji miejskiej. Wpływa to na zmniejszenie obciążenia środowiska i ochronę zasobów wodnych.

Zbiorniki na deszczówkę wykonane z tworzywa sztucznego są idealnym rozwiązaniem w celu efektywnego zagospodarowania wody opadowej. Ich lokalizacja wewnątrz budynków pozwala na wykorzystanie nieużytkowanych pomieszczeń, piwnic lub miejsca na zewnątrz budynku.

Jak są budowane wewnętrzne zbiorniki na wodę deszczową?

W Amargo stosujemy nowoczesne rozwiązania w budowie zbiorników na wodę deszczową. Wykorzystujemy pojedyncze panele płyt modułowych z tworzywa sztucznego, które umożliwiają skuteczną zabudowę korpusu zbiornika. Dno i dach zbiornika wykonane są z wytrzymałej i szczelnej płyty PP-H.

Konstrukcja zbiornika jest prosta i stabilna, eliminując ryzyko pęknięć czy uszkodzeń. W zbiorniku umieszczany jest również właz rewizyjny, który umożliwia kontrolę i przeglądy. Po zakończeniu montażu przeprowadzana jest próba szczelności, aby zapewnić optymalne działanie zbiornika.

Korzyści wynikające z wyboru zbiornika na wodę deszczową Amargo

Wybór zbiornika retencyjnego na wodę deszczową od Amargo niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla inwestorów, jak i dla środowiska. Oto niektóre z głównych korzyści:

Oszczędność kosztów: Wykorzystanie wody deszczowej pozwala na zmniejszenie kosztów zużycia wody wodociągowej. Ponadto, obiekty odprowadzające wody deszczowe lub roztopowe do ziemi są zwolnione z podatku od deszczu, co przekłada się na dodatkowe oszczędności.

Wzrost wartości nieruchomości: Inwestycje w zrównoważone i ekologiczne rozwiązania, takie jak zbiorniki na deszczówkę, przyczyniają się do wzrostu wartości i prestiżu nieruchomości. Budynki certyfikowane jako zielone są coraz bardziej poszukiwane na rynku.

Ochrona przed skutkami deszczu nawalnegoZbiornik retencyjny na deszczówkę od Amargo chroni budynek przed negatywnymi skutkami deszczu nawalnego i podtopieniem terenu. Przejmują one wodę deszczową w momencie jej większego spiętrzenia, co minimalizuje ryzyko zalania i uszkodzeń.

Redukcja obciążenia kanalizacji: Zbiorniki na deszczówkę pozwalają na kontrolowany odpływ wody deszczowej, co zmniejsza maksymalne przepływy w kanalizacji. Dodatkowo, woda deszczowa może być wykorzystywana np. do podlewania zieleni, co przyczynia się do utrzymania zdrowej roślinności.

Wytrzymałość i trwałość: Zbiorniki Amargo charakteryzują się wysoką wytrzymałością i sztywnością, co minimalizuje ryzyko pęknięć czy uszkodzeń. Nie posiadają również stalowych wzmocnień, które podlegają korozji, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji.

Przykład realizacji - zbiornik retencyjny w biurowcach

Jako przykład możemy podać realizację zbiornika retencyjnego w jednym z biurowców. Zbiornik o pojemności 15,5 m³ został bezciśnieniowo zainstalowany wewnątrz budynku. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe było efektywne wykorzystanie nieużytkowanego pomieszczenia na niższej kondygnacji.

Zbiornik ten pełni funkcję retencyjną, gromadząc wodę deszczową, która jest wykorzystywana do podlewania zieleni i systemu nawadniania na terenie zewnętrznym obiektu. Dzięki zastosowaniu technologii AmargTank MultiPower, zbiornik został wyprodukowany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, co zapewnia jego wytrzymałość i trwałość.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego zbiornika na wodę deszczową dla budynków użyteczności publicznej ma kluczowe znaczenie dla efektywnego gromadzenia i wykorzystywania wody opadowej. Zbiorniki retencyjne Amargo oferują innowacyjne rozwiązania, umożliwiając ich zabudowę wewnątrz budynków. Dzięki temu eliminowane są koszty związane z wykopami i pozwoleń, a proces inwestycyjny staje się bardziej efektywny.

Korzystanie z wody deszczowej przyczynia się zarówno do oszczędności kosztów, jak i ochrony środowiska. Zbiorniki Amargo charakteryzują się wysoką jakością, trwałością i funkcjonalnością, co przekłada się na długoterminowe korzyści dla inwestorów.

Artykuł sponsorowany, 24 maj 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu