PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wyjazd integracyjny jako szybko zwrotna inwestycja

Przez bardzo długi czas wyjazdy integracyjne były domeną tylko wielkich firm i zagranicznych korporacji. Można nawet powiedzieć, że przez moment miały złą sławę, bo „co to się tam rzekomo nie działo”, to by nawet najwięksi bajkopisarze nie wymyślili. Na szczęście od kilka lat wiele agencji eventowych obala mit za mitem, a wyjazdy integracyjne nigdy nie miały się lepiej. Dlaczego warto w nie inwestować i je organizować?

 

Atmosfera w pracy

Nie od dziś wszyscy wiemy, że atmosfera w pracy jest jednym z najważniejszych czynników motywujących ludzi do działania zawodowego. Nikt nie chce przychodzić do miejsca, gdzie każdy patrzy na siebie wilkiem, nikt ze sobą nie rozmawia, a odpowiedzi na ważne pytania to zdawkowe półsłówka. W każdym miejscu pracy spotykają się ludzie o odmiennych poglądach, temperamentach i osobowościach, co często bywa zarzewiem do różnego rodzaju mniejszych lub większych konfliktów. Dlatego też każdy pracodawca powinien zadbać o to, by tłumić wszelkie oznaki złej atmosfery w zarodku, a stworzony zespół dobrze się ze sobą czuł i dogadywał. Wyjazdy integracyjne to pierwszy ku temu krok! W takich okolicznościach uczestnicy mogą lepiej się poznać, oswoić ze sobą i po prostu przestać być dla siebie „obcy”.

Silny i zgrany zespół

Wyjazdy integracyjne to także doskonała okazja do zbudowania zespołu. Wiele jest metod team buildingu, ale cele zawsze są takie same:

  • poprawienie komunikacji między zatrudnionymi
  • umiejętność pracy w grupie
  • umiejętność improwizacji w trudnych momentach
  • nauka pracy i dążenia do wspólnych celów pod presją
  • nauka asertywności
  • wzmocnienie zaufania w grupie
  • umiejętność wspólnego podejmowania decyzji

W ten sposób uczestnicy team buildingu mają szansę na lepsze poznanie się i odkrycie swoich mocnych i słabych stron oraz często talentów, które zachowujemy dla siebie, a mogą być przydatne w zawodowej pracy.

Efektywność jest w cenie

Nie ma nic gorszego dla pracodawcy, niż nieefektywni pracownicy, którzy marnują mnóstwo czasu w trakcie pracy na próbę dogadania się czy przeforsowania swoich racji. Umiejętnie zaplanowany wyjazd integracyjny, z całą masą zajęć integracyjnych i team buildingowych, połączony z wypoczynkiem w ekskluzywnym miejscu pozwoli stworzyć zdrowe relacje między pracownikami każdej firmy. Umiejętność współpracy to większa efektywność. Większa efektywność to namacalne i dostrzegalne sukcesy firmy i zespołów. To wszystko zaś składa się do kupy w sprawnie działającą machinę, która podąża zgodnie w jednym kierunku.

Dodatkowo, jeśli środki firmowe na to pozwolą, organizator wyjazdu integracyjnego może pokusić się o podniesienie kwalifikacji swoich pracowników. Na każdym tego typu wydarzeniu sprawna agencja eventowa z powodzeniem zorganizuje szkolenia czy interesujące warsztaty tematyczne.

Czy organizacja wyjazdu integracyjnego to zbędny koszt, czy inwestycja? Skłaniamy się ku temu drugiemu stwierdzeniu. Docenieni i zrelaksowani pracownicy, którzy poznają się lepiej na stopie prywatnej z dala od firmowych biur, będą wykazywać się większą efektywnością, chęcią współpracy i dążeniem do wspólnego celu, jakim jest sukces każdej firmy.

Artykuł sponsorowany, 22 październik 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu