PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Wystąpienia Publiczne – Szkolenie, które doda Ci skrzydeł!

Wystąpienia publiczne – szkolenie dla doświadczonych menedżerów i sprzedawców. Na scenę wychodzi Piotr, inżynier, który na co dzień szkoli wykonawców instalacji sanitarnych (hydraulików). Przedstawia się i zapowiada temat spotkania: „Dzisiaj będziemy mówili o punkcie biwalentnym”. Po tych słowach prezenter pokazuje slajd z wykresem i przedstawia złożone kryteria, parametry techniczne oraz mapę zależności między punktem biwalentnym a strefą klimatyczną, itd. Po dziesięciu minutach prezentacji robię stop klatkę i pytam uczestników: czego się dowiedzieliście? czy wszystko było dla Was zrozumiałe? Upss! Na sali zapada niezręczna cisza. Po chwili padają głosy w stylu: „No ja właściwie niewiele zrozumiałem. Czy tu chodzi o to, że…”, „Chciałem o coś zapytać, ale Piotrek tak pędził, że nie miałem odwagi mu przerywać. W efekcie poddałem się i przestałem słuchać”.

Takie sytuacje, podczas szkoleń z wystąpień publicznych, wychodzą na jaw bardzo często. Choć komunikujemy się z innymi od lat, to nadal trudno jest usłyszeć, co druga osoba usiłuje nam przekazać, co myśli, co czuje, czego potrzebuje. Równie trudno wyrazić to, co sami mamy na myśli tak, aby było to zrozumiałe dla odbiorców. Te elementy są kluczowe jeśli chodzi o wystąpienia publiczne. Szkolenie ze sztuki prezentacji pomaga rozwinąć kompetencje, które należą do najbardziej pożądanych umiejętności w XXI wieku.

Sztuka komunikacji – fundament rozwoju osobistego i budowania firmy

Przedsiębiorca i miliarder Richard Branson powiedział kiedyś, że: „Skuteczne komunikowanie się to najważniejsza umiejętność, jaką może posiadać każdy lider. To właśnie na niej polegaliśmy, budując sukces Virgin”. 

To stanowisko podziela również Jérémy Lamri, który w książce pt.: „Kompetencje XXI wieku” pisze tak: „Podczas gdy profesjonaliści XX w. stosowali tzw. kompetencje rutynowe, ostatnie dwie dekady pokazały, że wzrosło zapotrzebowanie na umiejętności interakcji i analizy”. Interakcji i analizy, czyli sztuki prowadzenia dialogu oraz trafnej syntezy i wyciągania trafnych wniosków. Ma to również olbrzymi wpływ na wystąpienia publiczne. Szkolenie z wystąpień publicznych porusza wiele strategicznych elementów komunikacji. Ćwiczymy to:

 • jak komunikować się zrozumiale i treściwie, 
 • jak mówić swobodnie, naturalnie i własnym głosem, 
 • jak ciekawie wyrazić to, co rzeczywiście chcemy przekazać (w kontakcie bezpośrednim, jak też online), 
 • jak skonstruować swój przekaz, aby był wiarygodny i przekonujący (jak wywierać wpływ).

Umiejętności te pożądane są nie tylko podczas wystąpień publicznych. W procesie rekrutacji poza wiedzą i doświadczeniem, kluczowym kryterium decydującym o zatrudnieniu jest umiejętność formułowania i wyrażania myśli. Podobnie jest podczas rozmów sprzedażowych. Zrozumiały przekaz to także podstawa, gdy przekazujemy komuś wiedzę. Gdy chcemy wprowadzić w firmie lub w organizacji jakiekolwiek zmiany lub wdrożyć nowe produkty. Aby słuchacze chcieli nas słuchać i podążać za naszymi słowami, musimy swoje pomysły, swoje wizje przekazać jasno, zwięźle i przejrzyście. Musimy także podać przekonujące argumenty i zaskarbić sobie zaufanie odbiorców. Te umiejętności można kształcić, można doskonalić.  W szkole nas tego nie uczą, ale na szczęście można to nadrobić. Warto zapisać się na szkolenie, bo skuteczna komunikacja pisemna i ustna otwiera wiele możliwości. Im szybciej je zdobędziesz, tym szybciej zaczną przynosić owoce.

Jak przebiega szkolenie ze sztuki publicznych wystąpień i prezentacji?

Szkolenie z wystąpień publicznych to intensywne warsztaty. Każdy uczestnik prezentuje co najmniej trzy swoje wystąpienia. Oglądamy je, analizujemy i wskazujemy, co i jak warto udoskonalić, co powiedzieć inaczej. Definiujemy Twoje potrzeby i ćwiczymy każdy ruch, każdy gest. Ćwiczymy i na bieżąco wyciągamy wnioski. Poprawiamy i znów ćwiczymy, aż dojdziemy do momentu, gdy będziesz w pełni gotowa/y, aby wyjść na scenę! 

Jeśli czeka Cię wkrótce ważne wystąpienie publiczne, szkolenie będzie idealną okazją, aby je napisać, zredagować, zmodyfikować i przećwiczyć. W trakcie szkolenia tworzymy lub doskonalimy również Twoją prezentację multimedialną. Co jeszcze?

 • szlifujemy gesty, postawę, mimikę, ton, tempo i dynamikę wypowiedzi, 
 • dbamy o to, aby mówca z entuzjazmem rozpoczął swoje wystąpienie, 
 • doskonalimy ekspresję wypowiedzi, aby mowa brzmiała różnorodnie dzięki wykorzystaniu wciągających historii, anegdot, ciekawych skojarzeń, barwnych metafor, intrygujących i pobudzających pytań, zaskakujących zwrotów akcji,
 • szlifujemy akcent i pauzę, by podkreślić najważniejsze fragmenty wystąpienia,
 • pracujemy także nad sztuką nawiązania interakcji i utrzymania uwagi odbiorców.

Analizując poszczególne wystąpienia uczestników, przekazujemy im także wartościową i praktyczną wiedzę. Omawiamy m.in.:

 • różne struktury wystąpienia (wstęp, rozwinięcie, zakończenie),
 • najciekawsze techniki, na efektowny początek i zakończenie wystąpienia,
 • schemat rozwinięcia mowy, który pomaga zachować logikę i przejrzystość wypowiedzi,
 • sposoby na to, jak zmieścić się w zaplanowanym czasie, 
 • techniki, które pozwalają wywołać emocje u słuchaczy,
 • techniki perswazji oraz tropy i figury retoryczne, 
 • techniki reagowania na trudne pytania i sytuacje.

Potencjał mówcy czasem trzeba wyzwolić, czasem odkryć, a czasem oszlifować.

W każdym z nas tkwi olbrzymi potencjał. Wymaga to tylko trochę pracy i wysiłku, aby go wydobyć lub oszlifować. Z naszą pomocą: 

 • przygotujesz interesujące i perswazyjne wystąpienie wzbogacone własnymi przykładami,
 • przećwiczysz całe przemówienie/ prezentację oraz sprawdzisz, jak poszczególne elementy działają na publiczność, 
 • zwiększysz pewność siebie oraz zbudujesz poczucie pełnienia ważnej (DLA SIEBIE) i wartościowej (DLA SŁUCHACZY) misji.
Artykuł sponsorowany, 30 marzec 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu