PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zabawki i akcesoria dla najmłodszych – jakie wybrać by pobudzić dzieci do kreatywności w czasach pandemii?

Spędzanie czasu w domu przez długi czas może być wyzwaniem dla kreatywności. Poniżej prezentujemy kilka rodzajów zabawek i akcesoriów, które zachęcą najmłodszych (ale i rodziców!) do uruchomienia wyobraźni.

1. Nietypowe malowanki

Znudziliście się już zwykłymi kredkami i farbami? Warto spróbować malowania piaskiem! Zestawy do tego typu zabawy zawierają pojemniczki z kolorowym piaskiem, którego używanie uczy precyzyjności, ale jednocześnie daje sporo satysfakcji. Tego typu akcesoria dostępne są w sklepach oferujących kreatywne zabawki dla najmłodszych - maleomi.pl jest doskonałym przykładem takiego miejsca w sieci.

2. Opowiedzcie historię swojej rodziny z figurkami Willow Tree

Jak stworzyć emocjonalną historię swojej rodziny z marką Willow Tree? To doskonałe zajęcie dla małych i dużych, dzięki któremu można wyrazić więcej, niż słowami. Przepiękne figurki, wyrzeźbione ręcznie w drewnie, idealnie odwzorowują poszczególnych członków rodziny w wyjątkowych chwilach. Dzięki takim "zatrzymanym w chwili" postaciom możecie stworzyć trójwymiarowy obraz Waszej rodziny. To również świetna okazja do przywołania wspomnień, wyciągnięcia rodzinnych fotografii, a może ich uporządkowania i zrobienia albumów?

3. Roboty Kickabot

Ta zabawka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom technologii. Roboty Kickabot marki SILVERLIT mogą grać w piłkę, ścigać się w slalomie, grać w kręgle i bawić się w zbieranki. Urządźcie prawdziwe igrzyska robotów - z pewnością jest to zabawa, która wciągnie i młodszych i starszych!

4. Poćwiczcie z interaktywną matą Joga

Jeśli Wasz maluch ma niespożytą energię i uwielbia odkrywać możliwości swojego ciała, zdecydowanie warto go zachęcić do zabawy z interaktywną matą, która rozwinie jego kompetencje motoryczne. Dumel Discovery Mata Yoga ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową u najmłodszych i pomaga w nauce koncentracji.

5. Plac zabaw w domu

Jeśli niemożliwe jest wyjście na plac zabaw, plac zabaw można zbudować w domu! Przydatne akcesoria znajdziecie w sklepach online, np. Maleomi.pl . Mata edukacyjna, namiot czy "suchy basen" z piłeczkami zachęcą dzieci do bezpiecznej, energetycznej zabawy.

zolw-z-pileczkami

6. Zabawki muzyczne

Tworzenie muzyki to aktywność, która pobudza wiele zmysłów: zestawy muzyczne takie jak "Poczuj rytm" uruchamiają wyobraźnię, pomagają w rozwoju koordynacji ruchowej i ułatwiają naukę świadomość własnego ciała. Najmłodszym spodoba się również kostka muzyczna zachęcająca do klaskania i śpiewania oraz bębenki Bongo!

7. Gry dla całej rodziny

Gry na refleks i spostrzegawczość, takie jak Dumel Discovery Gra Pizza Dumello, to kreatywna zabawa dla całej rodziny. Możecie też wypróbować inne rodzaje gier: sprawdzających wiedzę, rozwijających umiejętności motoryczne i spryt, jak chociażby klasyczne kalambury.

Artykuł sponsorowany, 15 kwiecień 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu