PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zadbaj o siebie po ciąży

Czas po narodzinach dziecka to szczególny moment w życiu świeżo upieczonej mamy. Poznajemy się ze swoją pociechą, uczymy się siebie wzajemnie, swoich potrzeb — to bez wątpienia piękne momenty. Jednak jest też druga strona medalu, należy pamiętać, że świeżo po porodzie kobiety mają rozregulowaną gospodarkę hormonalną i sam połóg jest bardzo męczącym i bolesnym przeżyciem. W tym nowym doświadczeniu niestety większość mam zapomina zatroszczyć się o siebie i swoje samopoczucie. Podpowiemy, jak to zrobić i wrócić do formy sprzed ciąży i porodu.

Odpoczynek i powrót do formy

Prawdą jest, że Twój organizm wiele przeszedł, dlatego absolutnie należy Ci się odpoczynek. Łatwo się jednak mówi o odpoczynku, gorzej z realizacją, kiedy nagle obok Ciebie pojawia się mały człowiek, który wymaga Twojej całodobowa opieki. Pamiętaj, że proszenie o pomoc to absolutnie nic złego! Warto korzystać z drzemek, kiedy i Twoje dziecko odpoczywa. Kilka tygodni po porodzie absolutnie nie należy nadwyrężać swojego organizmu. Nie myśl o powrocie do treningów, zacznij je dopiero, jak poczujesz, że masz na to siłę. Niech to będą delikatne, odprężające ćwiczenia. Ważne, aby powrót do formy sprzed ciąży rozpoczął się od przywrócenia prawidłowej postawy, która mogła zostać naruszona. Warto udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, który zadba o powrót do prawidłowej postaw. W późniejszym etapie można stopniowo wprowadzać odpowiednie ćwiczenia. Tutaj również dobrze byłoby skorzystać z oka wykwalifikowanej osoby, która podpowie jak zrobić to mądrze i z głową. Każda kobieta jest inna i nie ma ogólne sprawdzonego harmonogramu ćwiczeń.

Zadbaj o prawidłową dietę

Po pierwszych tygodniach połogu wiele kobiet chce zrzucić pozostałe kilogramy. Warto wiedzieć, że, dieta i tempo chudnięcia będzie zależne od tego, czy karmimy dziecko piersią, oraz od tego, jak obecnie wygląda kaloryczność posiłków, czy jesteśmy aktywni fizycznie. Jeśli udało się już ustalić jaka kaloryczność będzie dla nas odpowiednia i z jakich produktów powinno składać się nasze menu, warto zadbać o zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, która dostarczy odpowiednich składników. Należy sięgać po dużo świeżych warzyw i owoców, rośliny strączkowe, pełnowartościowe makarony, mleko, oleje i orzechy, a także po chude mięso, ryby oraz jaja. Ciężko jest zapanować nad zróżnicowaną dietą, kiedy brakuje czasu nawet na sen, dlatego z pomocą przychodzi catering dietetyczny Szczecin. Warto wybrać odpowiedniej kaloryczności posiłki z gwarancją, że otrzymamy  codziennie odpowiednią dawkę składników odżywczych oraz posiłki pełen witamin i minerałów. Jest to też świetna okazja, żeby zaoszczędzić czas na gotowaniu. Cateringi dietetyczne to duży wybór menu, dzięki mamy pewność, że znajdziemy odpowiednie również dla siebie. Będąc na diecie, należy pamiętać o regularnych posiłkach i niedojadaniu resztek po dziecku, jeśli jest już większe i karmisz je pokarmem stałym.

O czym trzeba pamiętać?

Najważniejsze, o czym nie należy zapominać, to słuchanie swojego organizmu. To on tak naprawdę podpowie, kiedy jest odpowiedni moment na ćwiczenia. Dodatkowo warto angażować się w ruch, wykonując proste ćwiczenia i aktywność będąc z dzieckiem. Dlatego idealnie sprawdzą się tutaj długie spacery, czy wspólne zabawy ruchowe. Jest to czas spędzony razem a dodatkowo dawka ćwiczeń specjalnie dla Ciebie. Nie warto narzucać sobie zbyt dużej presji. Może ona negatywnie wpłynąć na naszą motywację, na wszystko trzeba dać sobie odpowiednią ilość czasu.

Artykuł sponsorowany, 31 grudzień 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu