PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zakupy spożywcze - czy naprawdę trzeba wychodzić z domu?

W ostatnim czasie liczne ograniczenia, z jakimi musimy liczyć się w codziennym życiu, sprawiły, że jako społeczeństwo jeszcze bardziej doceniliśmy możliwości, jakie niesie ze sobą coraz powszechniejszy dostęp do Internetu. To nie tylko łatwy kontakt ze znajomymi czy dostęp do rozrywki, to przede wszystkim możliwość zrobienia zakupów bez konieczności wychodzenia z domu. Mimo że zakupy online zyskiwały na popularności w ostatnich latach, najczęściej decydowaliśmy się na korzystanie z tej opcji, by kupić produkty, których nie możemy dostać w swojej okolicy - teraz sytuacja uległa zmianie, coraz częściej przez Internet robimy również zakupy spożywcze.

Jakie produkty można kupić online?

Wybierając zakupy online, możemy znaleźć praktycznie wszystkie produkty, na których kupienie mielibyśmy również szansę robiąc zakupy w tradycyjny sposób. Oznacza to, że przez Internet kupimy zarówno urządzenia elektroniczne, jak i ubrania i żywność. W ostatnim czasie zwiększonym zainteresowaniem cieszy się szczególnie ta ostatnia kategoria. Część osób szuka możliwości zrobienia takich zakupów, ponieważ obecnie jest to po prostu wygodniejsze niż wizyta w sklepie, która w dalszym ciągu wiąże się z ograniczeniami mającymi na celu zapewnienie klientom bezpieczeństwa. Dla innych zakupy bez wychodzenia z domu to sposób na ograniczenie ryzyka - jest to bardzo istotne zwłaszcza dla osób, których zdrowie już jest osłabione innymi problemami i chorobami.

Wraz ze wzrostem zainteresowania, rośnie też gotowość sklepów do oferowania zdalnych zakupów, dzięki czemu swoje zakupy możemy zrobić nie tylko w sklepach online i popularnych serwisach sprzedażowych, ale również w sklepach, które wcześniej regularnie odwiedzaliśmy. Na przykład znane sieci coraz częściej udostępniają taką możliwość, w dodatku oferują również wiele promocji, na przykład kody rabatowe jak mamyje.pl/kody-rabatowe/lidl, dzięki czemu możemy zyskać nie tylko komfort, ale też oszczędności.

Jak wyglądają dostawy?

Jeśli chodzi o kupowanie żywności w sieci, należy od razu zaznaczyć, że istnieje tu pewne rozgraniczenie na dwie główne grupy produktów. Do kategorii pierwszej należą produkty, które są trwałe i mają odległy termin spożycia. Mogą to być na przykład konserwy, mąki czy makarony - takie produkty nie sprawiają problemów w transporcie i nawet jeśli zamówimy je z drugiego końca Polski, przy odpowiednim zabezpieczeniu paczki ich jakość nie jest w żaden sposób zagrożona.

Z kolei druga kategoria to produkty dużo bardziej wrażliwe, na przykład warzywa czy nabiał - są to rzeczy, które psują się stosunkowo szybko, szczególnie jeśli nie są przetrzymywane w odpowiedni sposób. Wynika z tego, że standardowy sposób dostawy znany każdemu, kto regularnie kupuje online, raczej nie sprawdzi się przy tego typu zakupach. Jeśli więc chodzi o kupowanie świeżych produktów, warto korzystać z możliwości oferowanych coraz częściej przez lokalnych sprzedawców, ale też duże sieci sklepów spożywczych - zakupy robimy w sieci, a dostawca jeszcze tego samego dnia przywozi nam zakupy do domu.

Czy to korzystne?

Wiemy już, że robienie zakupów online jest bardzo wygodne - w końcu nie musimy nawet wychodzić z domu, by zamówić wszystko, czego możemy potrzebować. Jest to również bezpieczne, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy pozwala nam ograniczyć ilość czasu spędzanego w często uczęszczanych miejscach. Czy jest to jednak korzystne? Jak najbardziej, pod względem cen produktów takie zakupy nie różnią się szczególnie od tych tradycyjnych - szczególnie jeśli kupujemy w tych samym sklepach co wcześniej, co więcej koszt dostawy z reguły nie jest wysoki, a w wielu przypadkach jest ona darmowa dla zakupów powyżej określonej kwoty. Jeśli więc zdecydujemy się na większe zakupy raz na jakiś czas, z pewnością będziemy mogli z tego skorzystać.

Artykuł sponsorowany, 29 maj 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu