PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zimowa szafa kapsułowa – co powinno się w nie znaleźć?

Zbyt duża ilość ubrań w szafie jest problemem wielu kobiet. Wydaje nam się, że im więcej ich posiadamy, tym więcej możliwości mamy. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Okazuje się, że ta zależność wcale nie jest prawdziwa. Udowadnia to coraz bardziej zauważalny w Polsce trend na szafę kapsułową. Sam pomysł ma swoje korzenie już w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Właśnie wtedy amerykańska projektantka Donna Karan zaskoczyła wszystkich widzów swojego pokazu. Zaprezentowane na nim sylwetki składały się jedynie z siedmiu elementów. Celem było udowodnienie, że z tak mocno ograniczonej liczby odzieży można stworzyć stylizacje na wiele okazji. Zresztą bez wątpienia został on osiągnięty, ponieważ udało się jej skompletować stroje na co dzień, do biura, a także wieczorowe. Jakimi zasadami kierować się budując własną szafę kapsułową i jakie elementy powinny się znaleźć w jej zimowej odsłonie?

Proste zasady

Chcąc skompletować szafę kapsułową, powinnyśmy pamiętać, że ma ona przede wszystkim być ułatwieniem dla nas samych. Dokładne przejrzenie posiadanych rzeczy powinno być pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu. Należy zachować tylko te, które rzeczywiście nosimy i lubimy, czyli wciąż są w naszym stylu. Na tej podstawie znacznie łatwiej będzie określić, jakich ubrań rzeczywiście nam brakuje. Przy tym powinnyśmy pamiętać, że wszystkie elementy znajdujące się w szafie powinny tworzyć spójną całość. Tylko wtedy bez problemu będzie można je łączyć w różne kombinacje. Wskazane jest, żeby te ubrania i dodatki, których już nie potrzebujemy, oddać potrzebującym. Wyrzucenie ich do kosza to zupełna ostateczność. W szafie kaspułowej powinno znaleźć się ok. 30-40 elementów. Jest to ilość optymalna na jeden sezon, ponieważ o każdej porze roku zawartość powinna się nieco zmieniać w celu dopasowania do pogody. To, co nie wchodzi do tej magicznej liczby to przede wszystkim ubrania, odzież i dodatki służbowe oraz te tworzące strój związany z hobby, np. jazdą konną czy akrobatyką. Są to także ubrania na szczególne okazje, przykładowo wesela, piżamy oraz bielizna. Niektórzy wyłączają z czterdziestki także obuwie, torebki i inne akcesoria. Dużym ułatwieniem podczas kompletowania ubrań jest wybranie trzech podstawowych, neutralnych kolorów oraz dodatkowych dwóch, które będą ożywieniem tych pierwszych. Wtedy stworzenie szafy kapsułowej będzie mniej skomplikowane.

Zimą postaw na klasykę

Chcąc dopasować swoją szafę kapsułową na nadejście zimy, warto zdecydować się przede wszystkim na ponadczasowe, ciepłe ubrania. Lepiej jest wydać nieco więcej, ale zaopatrzyć się w dobrej jakości, wytrzymałą odzież. Wtedy nie będzie ona zakupem tylko na jeden sezon, ale też na kilka kolejnych. Oczywiście nie ma nic lepszego podczas mroźnych dni niż damskie płaszcze. Chronią one przed zimnem, a oprócz tego jest pośród nich wiele fasonów, dzięki czemu każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie. Jeżeli minimalistyczna szafa składa się z kolorów ziemi oraz bardzo prostych krojów, dobrym rozwiązaniem jest wełniany płaszcz w kolorze camelowym. Będzie on współgrał zarówno z eleganckimi sukienkami, jak i jeansami. Do garderoby, gdzie przeważa styl sportowy, lepiej nada się płaszcz puchowy, w szczególności o długości do połowy łydki. Drugim elementem, który powinien zagościć zimą w szafie, jest dobrze dopasowany golf. Można nałożyć go do wszystkiego, a jednocześnie nie wychodzi z mody. Warto mieć nie jeden, a nawet kilka w różnych kolorach i z różnymi wykończeniami. Must-havem są także wełniane swetry wzbogacone o domieszki moheru lub kaszmiru. Dzięki temu nie będą one drapać, co dla wielu jest wyjątkowo nieprzyjemnym doznaniem. Powinny być także dopasowane do pozostałych ubrań, a wtedy okażą się najlepszym sprzymierzeńcem podczas nawet najmroźniejszej zimy.

Artykuł sponsorowany, 30 listopad 2020
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu