PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zimowe wakacje w ciepłych krajach, co wybierają Polacy?

Wakacje to czas, na który wielu z nas czeka cały rok. Choć taki odpoczynek kojarzy nam się głównie z letnimi wyjazdami, Polacy coraz chętniej wybierają się na zimowe podróże. Sprawdź gdzie warto się wybrać, kiedy w Polsce aura nie sprzyja.

Gdzie jeżdżą Polacy zimową porą? 

Mogłoby się wydawać, że zimą większość z nas wybiera wyjazdy na narty czy do zimowych kurortów z termami. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Mieszkańcy naszego kraju zmęczeniu szarugą za oknem, krótkimi dniami i ciągłym brakiem słońca zaczynają szukać go w innych krańcach świata. Biura podróży z roku na rok notują przyrost zainteresowania wycieczkami do ciepłych krajów, gdy za oknem śnieg. Polacy stawiają na tygodniowe lub dłuższe wakacje w towarzystwie promieni słońca i piaszczystych plaż. Do najczęściej wybieranych przez naszych rodaków kierunków zaliczamy Egipt, Hiszpanię i kraje arabskie. Coraz częściej w czołówce znajdują się też Cypr, Malta, Dominikana, Tajlandia i Meksyk. Jak widać na liście, królują głównie kraje kojarzące nam się z ciepłem i dobrą zabawą, nic więc dziwnego, że mają one coraz większą rzeszę fanów. 

Jakie wakacje rezerwują Polacy?

To jaką formę i długość wakacji wybieramy uzależnione, jest ściśle od naszego modelu życia. Rodzice najczęściej decydują się na tygodniowe wakacje z pociechami. Wśród singli jednak coraz popularniejsze są wakacje trwające powyżej ośmiu dni. Zdecydowana większość podróżujących za to decyduje się na podobną formę wycieczki, czyli all inclusive z możliwością wykupienia dodatkowych wycieczek fakultatywnych. 

Ręcznik plażowy i okulary przeciwsłoneczne – czyli bezpieczne opalenie

Warto pamiętać, że nawet w najbardziej bajowym miejscu na świecie, należy uważać na słońce i skutki długotrwałego opalania. Niezbędnymi rzeczami w takiej podróży są więc na pewno okulary, filtr przeciwsłoneczny i ręcznik plażowy. Jeśli wybieramy się do wysokiego standardu hotelu to ręcznik plażowy, zostanie nam zazwyczaj zapewniony przez hotel, chyba że masz swój ulubiony to nic nie, stoi na przeszkodzie, żeby zabrać go ze sobą.

Artykuł sponsorowany, 22 styczeń 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu