PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Źle dobrany materac dla nastolatka - jakie mogą być tego skutki?

Odpowiednia dawka snu jest niezwykle ważna w każdym wieku. Długość snu nie jest jednak jedynym czynnikiem, na który trzeba zwracać uwagę – kluczem jest jakość odpoczynku. Przerywany sen i niedogodności fizyczne, które powstają przy użytkowaniu nieodpowiednio dobranego materaca, mogą skutkować problemami na przestrzeni każdego aspektu życia. W przypadku nastolatków jest to równie dotkliwe. Jakie negatywne skutki mogą na nich czekać?

Jak źle dobrany materac wpływa na ciało?

Na początku warto podkreślić, że nastolatkowie, choć już bardzo blisko progu dorosłości, wciąż mają nie do końca rozwiniętego ciała, a w tym kręgosłupa. Wciąż rosną i wciąż się zmieniają, przez co ich indywidualne potrzeby również ulegają fluktuacji. Z tego powodu dobór odpowiedniego materaca jest często bardzo problematyczny.

W dzisiejszych czasach występuje dużo problemów z kręgosłupem, których nadmiar wynika z częstszego i coraz wcześniejszego użytkowania komputerów i smartfonów. Nienaturalnie długie utrzymywanie niezdrowych pozycji przed tymi urządzeniami sprawiło, że już bardzo wcześnie można zauważyć u dzieci i nastolatków problemy z kręgosłupem. Odpowiedni materac w Radomiu mógłby redukować te problemy. Niestety, źle dobrana opcja może je tylko pogarszać

Jednocześnie trzeba pamiętać, że zbyt twarda opcja sama w sobie będzie po prostu bolesna. Obolałe stawy będą utrudniać codzienne funkcjonowanie, a w życiu nastolatka jest już wystarczająco dużo zadań. Nie inaczej jest w przypadku opcji zbyt miękkich – tutaj kształcący się kręgosłup może obrać niepoprawną krzywiznę, a mięśnie prostowników mogą ulec znacznemu osłabieniu.

jak-zle-dobrany-materac-wplywa-na-cialo

Nieodpowiedni materac – jak wpływa na psychikę?

Brak odpowiedniego relaksu nie wpływa jedynie na fizyczność – jest również bardzo dotkliwy dla psychiki nastolatka. Na początku pojawia się zmęczenie, które bardzo szybko może przejść w problemy z koncentracją, co jest niedopuszczalne w życiu młodego człowieka, gdyż nauka wymaga ciągłego skupienia uwagi. Zmęczenie doprowadzić może również do braku sił i chęci do spotkań towarzyskich, jak i uprawiania ulubionego hobby. Wszystko to może doprowadzić do długotrwałych negatywnych konsekwencji w obrębie jakości życia nastolatka. 

Pogorszenie relacji społecznych, ocen, jak i przyjemności z życia może jednak zostać uniknięte, jeśli tylko materac zostanie odpowiednio dostosowany. Czym powinien charakteryzować, aby spełniać wymagania?

Jak wybrać materac dla nastolatka?

Przede wszystkim, trzeba postawić na indywidualny dobór. Niestety, zmieniające się ciało go bardzo utrudnia. Na szczęście istnieją rozwiązania, które dostosowują się wraz ze zmianami zachodzącymi w ciele młodego człowieka – można o nich poczytać również na: https://sleepinghouse.pl/artykul/materac-dla-nastolatka---czym-powinien-si-wyrnia.

Warto podać przykład z życia, którym jest materac Hilding Breakdance. Stworzony został on właśnie z myślą o zróżnicowanych potrzebach nastolatków. Zaprojektowany na podstawie wysoce elastycznych pianek Flexifoam posiada on dwie strony, które różnią się twardością. W ten sposób można dostosować go do wieku nastolatka i jego zmieniających się preferencji. 

Odpowiedni materac zapewni nastolatkowi długi i głęboki sen, ochraniając go od nieprzyjemnych konsekwencji jego niedoboru. O tym, jak dokładnie dobrać taki materac, można poczytać na: https://sleepinghouse.pl/artykul/jaki-materac-mlodziezowy-wybrac.

jak-wybrac-materac-dla-nastolatka

Artykuł sponsorowany, 31 maj 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu