PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Zostaw codzienność za drzwiami

Są nie tylko przegrodą, dzielącą nasz dom od świata zewnętrznego, ale przy tym zapewniają prywatność i – co równie ważne – wpływają na estetykę wnętrza. Drzwi to jeden z najważniejszych elementów domu. Dlatego tak istotne jest to, aby dobrać model spełniający nasze oczekiwania.

Drzwi pokojowe a drzwi zewnętrzne

Pierwszą decyzją, którą należy podjąć to ta dotycząca przeznaczenia drzwi. Stolarka wewnętrzna i zewnętrzna różnią się od siebie znacząco – także pod względem wymagań montażowych. Jeśli mieszkamy np. w bloku lub kamienicy, jako drzwi wejściowe możemy zastosować drzwi wewnątrzklatkowe. Są one trwalsze i bardziej wytrzymałe od drzwi pokojowych, a przy tym atrakcyjniejsze cenowo niż drzwi zewnętrzne.

Drewno a może metal?

Drzwi zewnętrzne i wewnątrzklatkowe mogą być wykonane zarówno z drewna jak i metalu. Oda te materiały mają swoje zalety – drewno to przede wszystkim elegancki i ponadczasowy wygląd. Do tego jest to materiał bardzo trwały, a ewentualne ślady użytkowania można usunąć np. poprzez ponowne lakierowanie.

Drzwi stalowe zapewniają bezpieczeństwo i dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz. Dzięki estetycznym okleinom wyglądem do złudzenia przypominają drzwi drewniane. Tego typu stolarka stosowana jest także w pomieszczeniach takich jak piwnice czy garaże – tu jednym z najważniejszy parametrów jest odporność ogniowa, czyli czas, jaki drzwi są w stanie wytrzymać przy kontakcie z ogniem.

Drzwi pokojowe – piękne i trwałe

Współcześnie, wybór drzwi do pokoju jest przeogromny – zarówno w sklepach jak i w folderach producentów kuszą setki modeli w wielu odmianach. Najczęściej są to drzwi wykonane z materiałów drewnopochodnych, wykończone estetyczną okleiną bądź lakierem.

Większość modeli dostępna jest w typowych wielkościach – to standardowe szerokości od 60 do 90 centymetrów, choć zdarzają się także skrzydła o szerokości metra.

Warszawa drzwi pokojowe mogą być pełne – tzn pozbawione jakichkolwiek otworów, ale mogą być również urozmaicone efektowym przeszkleniem. To rozwiązanie, które pomaga doświetlić wnętrze. Nawet przy zamkniętych drzwiach od pokoi, korytarz nie będzie pozbawiony światła.

Do pomieszczeń typu wc czy łazienka, przewidziano specjalne odmiany drzwi pokojowych, wyposażone w otwory wentylacyjne w dolej części skrzydła. Może to być standardowa kratka wentylacyjna lub podcięcie, zapewniające lepszy efekt wizualny.

Wyposażenie drzwi pokojowych

Kupując nowe drzwi renomowanego producenta, możemy decydować nie tylko o rozmiarze czy kolorze skrzydła. Opcjami są także wszelkiego rodzaju dodatki. Mowa tu np. o ulepszonych zawiasach, zamku magnetycznym czy rodzaju wykończenia powierzchni. Dopłacić możemy także do lepszego wypełnienia skrzydła, jeśli zależy nam na poprawie komfortu akustycznego.

Oszczędzać nie warto jednak na montażu – nawet najlepsze drzwi nie będą cieszyć nowego właściciela, jeśli podczas montażu zostaną popełnione błędy. Dlatego w tych kwestiach lepiej zdać się na fachowców – zwłaszcza, że renomowane firmy sprzedające oferują kompleksową usługę z gwarancją.

Artykuł sponsorowany, 12 wrzesień 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu