Dzisiaj jest: 20 Lipca 2017    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk

Kultura i rozrywka

Finał „Audite”. Złoto dla Rosjanina

poniedziałek, 17 lipiec 2017 15:15 Autor
Igor Manasherov z Rosji wygrał I Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów „Audite” zorganizowany w Radomiu. Do koncertu finałowego jury zakwalifikowało sześciu dyrygentów.

Komentarz

To duża szansa dla młodych reżyserów – mówi dyrektor radomskiego teatru o trwającym właśnie konkursie. Zwycięzca dostanie aktorów, scenę i możliwość wygranej na Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim, który odbywa się w Radomiu.

Komentarz

Znamy finalistów turnieju Wild Cup – z podwórka na stadiony. Po emocjonujących meczach półfinałowych do finału awansowali piłkarze Broni Radom i Ogródka Jordanowskiego.

Komentarz

Kopia Wild Cup. Czas na półfinały

środa, 12 lipiec 2017 15:30 Autor
Na placu boju pozostały cztery zespoły. Dziś w turnieju Wild Cup – Z podwórka na stadiony odbyły się ćwierćfinały. Awans zdobyły Ogródek Jordanowski, Broń 2003, Zieloni Tytani i Młodzik. W czwartek półfinały.

Komentarz

Blisko 40 dyrygentów z całego świata przyjechało do Radomia na I Międzynarodowy Konkurs „Audite”. Konkurs ma nietypową formułę, bo uczestnicy są oceniani tylko na podstawie tego, co usłyszą jurorzy.

Komentarz

Walka o ćwierćfinały

poniedziałek, 10 lipiec 2017 14:00 Autor
W turnieju Wild Cup–Z podwórka na stadiony zakończyły się eliminacje. Walka o awans trwała do ostatniego meczu. Chłopcy z Orońska pokonali w nim rówieśników z Gozdu i są już w czołowej ósemce turnieju.

Komentarz

„Radom w obiektywie RTF-u” to tytuł wystawy fotografii, którą prezentuje Miejska Biblioteka Publiczna. Prace na ekspozycję przygotowało kilkunastu autorów.

Komentarz

Wakacje z kamerą

środa, 05 lipiec 2017 15:55 Autor
Podczas festiwalu Kameralne Lato ekipa filmowa kręciła zdjęcia do powstającego klipu o wypadku drogowym. Film pomoże policji w prowadzeniu edukacyjnej akcji Smart Stop.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


Pochmurno

32°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 30%

Wiatr: 22.53 km/h

  • dziś

    Rain 31°C 16°C

  • jutro

    Miejscowe burze z piorunami 27°C 16°C