Dzisiaj jest: 18 Grudnia 2017    |    Dziś imieniny obchodzą: Laura, Bogusław, Gracjan

Kultura i rozrywka

Rozpoczyna się trzecia edycja Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Kandydatury już można zgłaszać. Te zgłoszenia przyjmowane będą do końca stycznia. Tegoroczną laureatką nagrody została Anna Cieplak.

Komentarz

Świetlne instalacje w Orońsku

sobota, 16 grudzień 2017 15:44 Autor
Na terenie parku w Centrum Rzeźby Polskiej otwarto nietypową wystawę. Ekspozycja składa się ze świetlnych instalacji interaktywnych, przygotowanych przez artystów i studentów ASP w Krakowie.

Komentarz

Szopkę w kościele ojców Bernardynów zna zapewne większość mieszkańców. Jest wyjątkowa, złożona z kilkuset elementów. W kościele trwa właśnie rozkładanie szopki.

Komentarz

Radomski teatr szuka młodych aktorów, którzy chcieliby zagrać w sztuce „Ania z Zielonego Wzgórza”. Poszukiwana jest główna bohaterka, a także jej koledzy ze szkoły. Casting odbędzie się 21 grudnia.

Komentarz

Atomowy koncert gwiazdkowy już w sobotę

czwartek, 14 grudzień 2017 16:08 Autor
Atom String Quartet wystąpi z Radomską Orkiestrą Kameralną. Kwartet ceniony jest w kraju i za granicą, a w jego skład wchodzi muzyk, który gra także w radomskiej orkiestrze. W przerwie koncertu odbędzie się licytacja bombek pomalowanych przez znanych radomian.

Komentarz

Bezwzględny uwodziciel, któremu zależy tylko na pieniądzach, czy nieco pogubiony, sympatyczny mężczyzna? Reżyser i bohaterowie nie odpowiadają na to pytanie. W piątek najnowsza premiera w radomskim teatrze: „Tajemniczy Mr. Love”. Jak mówi reżyser, to sztuka o miłości.

Komentarz

Kiedy pan Michał stanął na wadze na początku wakacji, przeraził się. Wskazówka stanęła na 120 kilogramie. To zmotywowało 30-latka do działań. Jakie są efekty? Spotkaliśmy się dziś z panem Michałem, a właściwie złapaliśmy go w biegu.

Komentarz

„Przyjaciele dzieciom”. Malowali bombki dla Kuby

poniedziałek, 11 grudzień 2017 16:35 Autor
Już po raz jedenasty znani radomianie malowali bombki w ramach akcji „Przyjaciele dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świecidełek zostanie przeznaczony na leczenie walczącego z nowotworem Kuby.

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej


Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 86%

Wiatr: 0.00 km/h

  • dziś

    Pochmurno 0°C -2°C

  • jutro

    Przewaga chmur -1°C -3°C