Dzisiaj jest: 19 Września 2018    |    Dziś imieniny obchodzą: Konstancja, January

Kultura i rozrywka

VIII Diecezjalny Apel Młodych za nami

poniedziałek, 17 wrzesień 2018 17:04 Autor
Ponad 6 tysięcy młodych ludzi z całej Diecezji Radomskiej modliło się i bawiło podczas VIII Diecezjalnego Apelu Młodych, który odbył się na ulicy Żeromskiego i w parku im. Tadeusza Kościuszki. Gościem specjalnym tego ewangelicznego spotkania był Ireneusz Krosny, jedna z gwiazd polskiego kabaretu.

Komentarz

Sebastian Piątkowski, historyk radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, zaprezentował swoją najnowszą publikację, zatytułowaną „Radom w latach wojny i okupacji niemieckiej 1939-45”. Promocja wydawnictwa odbyła się w Resursie Obywatelskiej.

Komentarz

Teatr „Opatrzność” ma już 10 lat

piątek, 14 wrzesień 2018 17:04 Autor
Występowali między innymi w Warszawie, Lublinie, Siedlcach i Radomiu. Dzięki rehabilitacji i terapii przez teatr, zaczęli wierzyć, że są wartościowi i nie skazani na życie na marginesie rzeczywistości. Grupa Teatralna Osób z Zespołem Downa „Opatrzność” obchodzi w tym roku piękny jubileusz, 10-lecia działalności.

Komentarz

Radomski teatr gotowy do nowego sezonu

czwartek, 13 wrzesień 2018 16:11 Autor
Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczyna nowy sezon, w którym zaplanowano w pięć premier. Pierwsza to tragikomedia "Napis" do obejrzenia na deskach teatru już w piątek. Druga premiera to przedstawienie dla dzieci "Daszeńka", która zostanie wystawiona w najbliższą niedzielę.

Komentarz

Dożynkowy maraton, czyli święto rolników na zakończenie żniw, trwa w najlepsze. Za nami udana niedziela w Wolanowie, Zdziechowie i Rzeczniowie. Przed nami natomiast Jastrzębia.

Komentarz

Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła radomian na Narodowe Czytanie. Radom po raz kolejny włączył się do tej ogólnopolskiej akcji. Tym razem w całym kraju czytano Przedwiośnie Stefana Żeromskiego.

Komentarz

To już tradycja, że Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku od 16 lat organizuje „Niespodziewany początek jesieni”. Podczas imprezy, która odbyła się w minioną niedzielę, mogliśmy poznać kulturę i obyczaje Łotyszy.

Komentarz

Marcin Wicha nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych, zdobył za esej „ Rzeczy, których nie wyrzuciłem”. Ogłoszenie wyników odbyło się w Zespole Szkół Muzycznych.

Komentarz

dami24 poleca

Czysto

18°C

Radom

Czysto

Wilgotność: 67%

Wiatr: 17.70 km/h

  • dziś

    Częściowe zachmurzenie 28°C 15°C

  • jutro

    Słonecznie 27°C 13°C

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej