Dzisiaj jest: 20 Października 2017    |    Imieniny obchodzą: Ireny, Kleopatry, Jana

Kultura i rozrywka

Muzyczne „Kolory jesieni”

czwartek, 19 październik 2017 15:43 Autor
Ma być paletą wszystkich barw kojarzących się z jesienią. Mowa o najbliższym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który zatytułowano „Kolory jesieni”.

Komentarz

Andrzej Wajda na fotografii

wtorek, 17 październik 2017 15:48 Autor
Wieczór wspomnień o Andrzeju Wajdzie. O słynnym reżyserze opowiadał Czesław Czapliński, który fotografował reżysera i jego ekipę podczas kręcenia wielu filmów. Spotkanie odbyło się w „Elektrowni”.

Komentarz

Chóry nie tylko dla nauczycieli

sobota, 07 październik 2017 14:57 Autor
III Radomski Przegląd Chórów Oświatowych im. Janusza Zycha odbył się w Zespole Szkół Muzycznych. Impreza była gratką dla melomanów i okazja do przypomnienia osoby patrona koncertu.

Komentarz

Komorowska i Sobolewski we Wsoli w niedzielę

piątek, 06 październik 2017 15:34 Autor
Maja Komorowska przeczyta we Wsoli fragmenty „Pamiętnika z powstania warszawskiego” Mirona Białoszewskiego. Tekst komentować będzie Tadeusz Sobolewski, wybitny krytyk i znawca twórczości oraz biografii Białoszewskiego. Spotkanie literackie odbędzie się w niedzielę we Wsoli. Szczegóły – Ewa Witkowska z muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli.

Komentarz

To już kolejny apel: coraz więcej przemocy

czwartek, 05 październik 2017 16:14 Autor
Ok. 100 przypadków przemocy stosowanej w tym roku wobec dzieci i osób starszych odnotował OIK w Radomiu. O ile dawniej najczęściej stosowaną była przemoc fizyczna, dziś więcej jest przypadków przemocy psychicznej.

Komentarz

Integracja i pieczone ziemniaki

czwartek, 05 październik 2017 15:41 Autor
Były pieczone ziemniaki, ludowe zwyczaje i dobra zabawa. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im Janusza Korczaka zaprosił dzieci do Muzeum Wsi Radomskiej. Tam odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka.

Komentarz

To ogromne przedsięwzięcie i jednocześnie prezent dla widzów na 40. urodziny Teatru Powszechnego w Radomiu. Na jubileusz wystawiony zostanie musical „Człowiek z La Manchy”.

Komentarz

Jubileusz ROK. Mozart i tort na urodziny

poniedziałek, 02 październik 2017 15:02 Autor
Radomska Orkiestra Kameralna świętowała swoje 10. urodziny. Nie sama. Z pełną widownią. Był koncert, tort, medale i wspomnienia. Niektórych koncertów, ale i o zabawnych wydarzeniach. Np. o tym, że mało brakowało, aby na jeden z koncertów koncertmistrz wyszedł w...klapkach. Przy tej okazji prezydent zapowiedział budowę nowej sali koncertowej. Za dwa…

Komentarz

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE


 

Pochmurno

10°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 96%

Wiatr: 11.27 km/h

  • dziś

    Pochmurno 14°C 9°C

  • jutro

    Miejscowe opady 13°C 9°C