PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Ozonowanie - dlaczego warto korzystać z zabiegu ozonowania?

Przeprowadzanie zabiegów dezynsekcji mieszkań wymaga często użycia różnych środków chemicznych. Nie zawsze są one odpowiednie dla naszego zdrowia i życia. Warto zatem szukać rozwiązań, które nie stanowią takiego zagrożenia.

Ozonowanie – bezpieczna dezynsekcja z Protect24

Ozonowanie to jedna z najbezpieczniejszych metod dezynfekcji. Jest także zaliczanie do tych najbardziej ekologicznych, gdyż ozon jest naturalny, nieszkodliwy i nie zawiera chemii. Może odświeżyć powietrze, pozbyć się wszelkich bakterii, wirusów, pleśni, roztoczy, usunąć nieprzyjemne zapachy, np. dymu papierosowego, a żywność poddana ozonowaniu staje się zdrowsza.

Czym jest ozon?

Ozon jest gazem, który składa się z trzech atomów tlenu. Posiada błękitny kolor, a zapach przypomina ten po burzy, sam w sobie nie jest palny, ale podtrzymuje spalania i świetnie rozpuszcza się w wodzie. Dodatkowo jest nietrwały.

Występuje naturalnie w przyrodzie, jest w pełni bezpieczny i nie stanowi dla nas żadnego zagrożenia.

Generatory ozonu uwalniają cząsteczkę tlenu, która wchodzi w reakcję ze związkami chemicznymi i je neutralizuje. Powietrze staje się czyste, pozbawione bakterii i wirusów.

Czy ozon jest niebezpieczny.

Jego zapach wyczuwamy już przy stężeniu 0,02-0,05 ppm, jednak dopiero na poziomie 0,08 może stać się zagrożeniem dla naszego życia. Ale to tylko pod warunkiem, że będziemy go wdychać przez kolejne osiem godzin.

Widzimy zatem, że korzystanie z ozonu do dezynsekcji mieszkań to jedno z najlepszych rozwiązań, na które warto stawiać.

Jak przebiega ozonowanie?

Cały proces ozonowania jest podzielony na cztery etapy:

  • Przygotowanie obiektu

Na początek należy zadbać, by w pomieszczeniu nie znajdował się nikt żywy, chodzi tutaj zarówno o ludzi, jak i zwierzęta. Nie trzeba jednak wynosić żywności i akwarium. Następnie pomieszczenie należy szczelnie pozamykać, zabezpieczyć sprzęty i cenne przedmioty. A osoby wykonujące ozonowanie powinny posiadać odpowiednie maski.

  • Rozmieszczenie generatorów ozonu

Generatory zawsze stawia się na podwyższeniu i rozmieszcza się je odpowiednio w pomieszczeniu. Trudno jest jednak określić, ile będzie trwał cały proces ozonowania. Wiele zależy od wielkości i rodzaju pomieszczenia czy stopnia zanieczyszczenia powietrza. Czasem warto podzielić też pomieszczenie na kilka mniejszych z wykorzystaniem folii. Dzięki temu efekt będzie o wiele lepszy i szybszy.

  • Badanie poziomu stężenia ozonu

Przez cały czas trwania ozonowania należy sprawdzać, jaki jest poziom ozonu w pomieszczeniach. Specjalista będzie w stanie dzięki temu określić, czy cały zabieg został przeprowadzony skutecznie i czy przyniósł oczekiwane efekty. Dodatkowo od tego zależy następny krok

  • Wietrzenie pomieszczeń

Wietrzenie rozpoczyna się dopiero po pół godziny od zakończenia zabiegu ozonowania. Nie zawsze jest to jednak konieczne. Jeśli przez najbliższy nikt nie będzie korzystać z danego pomieszczenia, nie jest konieczne jego wietrzenie, gdyż ozon samoistnie ulega rozkładowi. A na poziomie 0,01 nie stanowi najmniejszego zagrożenia.

Artykuł sponsorowany, 30 czerwiec 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu