PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Prezenty świąteczne – kiedy najlepiej je kupować?

Wprawdzie do Świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze trochę czasu, ale warto już teraz pomyśleć o prezentach świątecznych, które są nieodłącznym elementem tych świąt. Odkładanie zakupu prezentów dla najbliższych na ostatnią chwilę będzie wiązało się z dużym stresem. Ostatnie dni przed świętami to czas intensywnych porządków, zakupów, przygotowań. Szkoda wtedy zaprzątać sobie głowę prezentami. Po upominki świąteczne najlepiej wybrać się jeszcze w listopadzie.

Prezenty świąteczne to spory wydatek stanowiący znaczną część budżetu. Jeżeli na zakupy wybierzemy się w listopadzie, grudniowy budżet będzie mniej obciążony.

Na zakupy z listą prezentów

Warto zastanowić się, co chcemy podarować każdemu z naszych bliskich i zrobić listę zakupów. Jeżeli podejmiemy już decyzję, co komu chcemy kupić, możemy zawęzić krąg poszukiwań i swoje kroki skierować w kierunku konkretnych sklepów (np. odzieżowych, sportowych, z biżuterią). Wtedy na zakupy stracimy znacznie mniej czasu niż w przypadku, gdy nie wiemy co kupić i dopiero rozpoczynamy poszukiwania.

Jeżeli nie mamy pomysłu na prezent dla kogoś, może uda nam się wypatrzyć coś ciekawego. Można też dyskretnie podpytać daną osobę, co chciałaby dostać. Listopad to czas, kiedy w galeriach handlowych i w supermarketach nie ma jeszcze tłumów klientów, więc można spokojnie pochodzić między alejkami i znaleźć coś, co przypadnie nam do gustu.

W listopadzie w wielu sklepach można trafić na ciekawe promocje. Wprawdzie w grudniu większość sklepów również kusi promocjami, ale towar często jest przebrany i nie udaje nam się kupić tego, czego szukamy. W rezultacie przepłacamy za prezenty i wielu z nas kupuje prezenty nietrafione.

Sklepy internetowe

Pomysłów na prezenty warto poszukać w sklepach internetowych. Sklepy i księgarnie internetowe oferują o wiele niższe ceny, atrakcyjne promocje, a oferty takich sklepów są o wiele bogatsze niż oferty sklepów stacjonarnych. Przy większych zakupach lub przy zakupach za określoną kwotę przesyłkę można otrzymać gratis.

Oszczędzamy nie tylko pieniądze, ale i czas. Nie trzeba stać w kolejkach. Robiąc zakupy w listopadzie nie musimy się martwić, że przesyłka nie zostanie dostarczona na czas, co może zdarzyć się w ostatnich dniach przed świętami.

Pamiętajmy o tym, by zakup prezentów świątecznych był przemyślany. Nikt z nas chyba nie chce dostać czegoś, co jest nam zupełnie niepotrzebne i wyląduje na dnie szafy.

Artykuł sponsorowany, 11 listopad 2019
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu