PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Nowość w świecie finansów- meme stocks

Meme stocks zamieniły niektórych inwestorów w milionerów, zwłaszcza podczas pandemii. Czym są te akcje i czy warto zwrócić na nie uwagę?

Meme stocks zamieniły niektórych inwestorów w milionerów, zwłaszcza podczas pandemii. Pojawia się jednak pytanie, czy jest to dobry wybór dla każdego handlowca.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w ciągu ostatniego roku w nagłówkach gazet pojawiał się termin "meme stock" - nawet jeśli nie śledzisz aktywnie wiadomości biznesowych. Szaleństwo meme stock, napędzane głównie przez inwestorów na platformach mediów społecznościowych i forach internetowych, takich jak Reddit, spowodowało, że niektóre akcje stały się wirusowe. Prawdopodobnie najsłynniejszym z nich był wątek WallStreetBets Reddit, który zachęcał do kupna akcji GameStop i AMC Entertainment na początku 2021 roku.

ilunwnrybb998ne

Czym są meme stocks?

Meme stock to kilka wybranych akcji, które zyskują nagłą popularność w Internecie i prowadzą do niebotycznych cen i niezwykle wysokiego wolumenu obrotu. Podczas gdy niektórzy traderzy z Reddita byli w stanie zarobić dużo pieniędzy w krótkim czasie kupując i sprzedając AMC i/lub GameStop w odpowiednim momencie, inwestowanie w meme stocks jest generalnie bardzo ryzykowne.

Wartość meme stock jest wynikiem jego szumu w mediach społecznościowych, a niekoniecznie wyników spółki. Choć istnieje możliwość osiągnięcia monumentalnych zysków, inwestorzy kupujący akcje meme są bardziej narażeni na potencjalnie większe straty. Meme stocks stają się przewartościowane, a ich cena gwałtownie spada.

Czy meme stocks to dobry wybór?

Inwestorzy meme, którzy odeszli z dużą ilością pieniędzy, mieli prawdopodobnie po prostu dużo szczęścia. Ten rodzaj handlu w ostatecznym rozrachunku nie różni się zbytnio od hazardu.

Zamiast aktywnie próbować znaleźć następną gorącą akcję, lepiej jest zastosować bardziej "hands-off" podejście inwestowania indeksowego. W przeciwieństwie do pojedynczych akcji, inwestowanie indeksowe oferuje automatyczną dywersyfikację, która rozkłada ryzyko, dzięki czemu nie musisz się martwić, że stracisz wszystkie swoje pieniądze na jednej złej transakcji.

Fundusz indeksowy

Aby zainwestować w fundusz indeksowy, należy otworzyć rachunek maklerski, tradycyjne IRA lub Roth IRA. Jeśli wolisz zautomatyzowany sposób inwestowania, sprawdź robot inwestycyjny opinie.

Po otwarciu i zasileniu konta, można również wybrać spośród wielu różnych funduszy indeksowych, takich jak fundusz S&P 500, fundusz, który śledzi obligacje rządowe lub fundusz, który śledzi akcje międzynarodowe.

Fundusze, które śledzą S&P 500 są generalnie skutecznym sposobem na uzyskanie dobrego zwrotu z pieniędzy w czasie. Historycznie, średnia roczna stopa zwrotu dla S&P 500 oscyluje wokół 10%. Oczywiście, wcześniejsze zyski nie gwarantują przyszłych zysków.

Charles Schwab's S&P 500 Index Fund (SWPPX) jest prostą opcją bez minimalnej inwestycji. Jego wskaźnik kosztów wynosi 0,02%, co oznacza, że każde zainwestowane 10 000 USD kosztuje 2 USD rocznie.

W przypadku opcji bez jakiegokolwiek wskaźnika kosztów, należy rozważyć Fidelity ZERO Large Cap Index (FNILX). Chociaż technicznie fundusz ten nie śledzi indeksu S&P 500, Fidelity U.S. Large Cap Index śledzi akcje o dużej kapitalizacji, które według strony internetowej "są uważane za akcje największych 500 amerykańskich spółek".

d965kxd6x221dvm

Handel meme stocks

Zanim zainwestujesz, powinieneś upewnić się, że masz już odłożony fundusz awaryjny, spłaciłeś swój wysoko oprocentowany dług i już wpłacasz pieniądze na konto emerytalne. Musisz również pamiętać, że w przypadku inwestowania w meme stocks, ryzyko straty jest bardzo wysokie.

Kiedy jesteś gotowy, aby kupić akcje, najpierw musisz otworzyć konto maklerskie, które będzie podlegało opodatkowaniu. Firmy umożliwiają również inwestorom zakup ułamkowych udziałów w akcjach, dzięki czemu można kupić kawałek akcji bez zbyt dużego ryzyka. Eksperci generalnie sugerują utrzymanie indywidualnego doboru akcji ograniczonego do 5% do 10% całego portfela inwestycyjnego.

Artykuł sponsorowany, 25 październik 2021
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Radomska Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu