PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Kia EV6 - Czy to początek nowej ery elektryków?

W najnowszym odcinku programu Odjechana Milena Majewska testuje świeżutki model Kia EV6. EV6 to nowoczesny, sportowy crossover. „Nowoczesne nadwozie i komfortowe wnętrze. Do tego intuicyjne układy elektroniczne. Elektryczna Kia EV6 powstała, by inspirować” – pisze o aucie producent.

Model EV6 to pierwszy pojazd EV, skonstruowany przez Kia na globalnej elektrycznej platformie modułowej E-GMP. Nowa platforma z dużym rozstawem osi wygląda jak równa płyta. Dzięki niej podłoga samochodu jest płaska. Płaska podłoga i szerokie nadwozie dały konstruktorom Kia EV6 możliwość zaprojektowania bardzo przestronnego i komfortowego wnętrza.

Cena modelu EV 6 Plus, którym jeździliśmy w programie to 243 tys. 900 zł. Najprostsza wersja, to koszt ok. 180 tys. zł.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/odjechana-kia-ev6/78788

EV6 oferuje nowoczesny system nawigacji z trybem prowadzenia "zakręt po zakręcie". Wybrane informacje mogą być pokazane na linii wzroku kierowcy za pomocą wyświetlacza head-up. Inteligentny układ hamulcowy z odzyskiem energii z kół przednich i tylnych (SRS 2.0) pozwala zwiększyć zasięg i stabilność pojazdu, optymalizując hamowanie. Układem można sterować za pomocą łopatek przy kierownicy. Dostosowuje on poziom odzysku energii podczas jazdy na podstawie danych z radaru. Kia EV 6 wyposażona jest w układ wspomagający unikanie kolizji czołowych i poruszanie się na skrzyżowaniach. Za pomocą kamery przedniej i radaru wykrywa pojazdy, pieszych i rowerzystów przed samochodem. Ostrzega kierowcę lub samodzielnie hamuje. W ten sposób nie dopuszcza do kolizji czy potrącenia albo łagodzi skutki takiego zdarzenia. Układ aktywuje się również podczas przejazdu przez skrzyżowanie albo skręcania na skrzyżowaniu. Asystent bezpiecznego wysiadania działa w przypadku wykrycia pojazdu nadjeżdżającego z tyłu podczas otwierania drzwi.

Kia EV6 może korzystać zarówno z ładowarek o napięciu 400 V, jak i 800 V bez konieczności używania dodatkowych adapterów. Może stać się również mobilnym źródłem energii. Pompa ciepła odzyskuje energię cieplną z napędowego silnika elektrycznego i innych podzespołów elektrycznych. Dzięki temu spadek zasięgu zimą, nieunikniony w pojazdach elektrycznych, jest zredukowany o blisko 19%.

Aplikacja Kia Connect pozwala między innymi zlokalizować stacje ładowania, sprawdzić dostępność miejsc postojowych, prognozę pogody, informacje o punktach użyteczności publicznej. Aplikacja zapewnia łączność z samochodem, nawet kiedy użytkownik jest z dala od niego. EV 6 posiada m.in. funkcję „Znajdź mój samochód”, która pozwala odnaleźć auto na wielkich parkingach czy w labiryncie nieznanych uliczek.

W swoim programie Odjechana Milena Majewska testuje najnowsze auta. Sprawdza co można z nich wycisnąć albo do nich wcisnąć. Patrzy na auta kobiecym okiem, któremu nie umknie nawet najdrobniejszy szczegół. Poddaje je niecodziennym testom, bawiąc się przy tym znakomicie. Odjechana jest spełnieniem marzeń jej blacharskiego serca.

12 styczeń 2022
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu