PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+
PCEtLS8qICAqICAqIFJldml2ZSBBZHNlcnZlciBBc3luY2hyb25vdXMgSlMgVGFnICAqIC0gR2VuZXJhdGVkIHdpdGggUmV2aXZlIEFkc2VydmVyIHY0LjAuMiAgKiAgKi8tLT48aW5zIGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZD0iMjAiIGRhdGEtcmV2aXZlLWlkPSI0NGIxNzY0MWJjOTg4OTU5NmEyZDdiN2ZkNTRiNWZlNSI+PC9pbnM+PHNjcmlwdCBhc3luYyBzcmM9Ii8vci5jb3phZHppZW4ucGwvc2VydmVyL3d3dy9kZWxpdmVyeS9hc3luY2pzLnBocCI+PC9zY3JpcHQ+

Mazda CX-60 – Dusza Ruchu w potężnym SUV-ie I TEST i RECENZJA I Odjechana #11

Dziś zabieram Was na przejażdżkę nowym flagowym modelem - Mazdą CX-60. To duży SUV i zarazem pierwszy samochód typu Plug-in Hybrid w gamie modeli Mazdy. Wersja, którą testowałam czyli Takumi to najbogatsza opcja CX sześćdziesiątki.

Nowy flagowy model Mazdy CX-60 to duży SUV i zarazem pierwszy samochód typu Plug-in Hybrid w gamie modeli Mazdy. Jak informuje producent zapewnia imponujące osiągi i niskie zużycie paliwa. Zasięg w trybie elektrycznym to ok. 60 km, a czas ładowania akumulatora to 4 godziny. Spalanie według producenta to ok. 1,5 l na 100 km. Wersja, którą testowałam czyli Takumi to najbogatsza opcja CX sześćdziesiątki.

https://www.cozadzien.pl/zdjecia/odjechana-mazda-zdjecia/92772

SILNIK testowanego przeze mnie modelu to czterocylindrowa benzynówka SKYACTIV-G o pojemności 2,5 l, z wtryskiem bezpośrednim, z 8 biegową skrzynią automatyczną i silnik elektryczny o mocy 100 KW i 355-woltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 17,8 KWh. Do dyspozycji mamy 327 KM z maksymalnym momentem obrotowym 500 Nm. Jest to najpotężniejszy model seryjny, jaki Mazda kiedykolwiek wyprodukowała.

Mazda CX-60 została zaprojektowana w Japonii, w zgodzie z językiem projektowym Kodo czyli Dusza Ruchu, odzwierciedlającym japońską koncepcję Ma, która oznacza spokojne i dostojne piękno pustej przestrzeni. Każdy element stylistyczny Mazdy CX-60 ma swój cel i świadczy o poczuciu piękna i elegancji. Wnętrze testowanej przeze mnie Mazdy CX-60 Takumi wykończone jest białą skórą Nappa i wzbogacone elementami o unikatowej fakturze oraz chromowanymi dodatkami.

W standardzie dostajemy m.in. system kamer 360, 12-głośnikowy system nagłośnienia przestrzennego BOSE. System personalizacji ustawień, dzięki wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy, pozwala automatycznie ustawić ponad 250 wprowadzonych wcześniej preferencji kierowcy, od ustawienia foteli, kąta wyświetlacza head up, nagłośnienia czy klimatyzacji. Mamy też do dyspozycji zaawansowane systemy bezpieczeństwa m.in. kontrola stabilności nadwozia, adaptacyjny tempomat czy system wykrywający znużenie kierowcy. Inteligentny układ napędu na wszystkie koła korzysta z 27 czujników, które do 200 razy na sekundę monitorują warunki drogowe i parametry samochodu.

Cena Mazdy CX 60 zaczynają się od około 225 tys. w wersji PRIME-LINE, do ok. 262 tys. za najbogatszą wersję, którą testuję czyli Takumi. Mamy jeszcze do wyboru dwie inne wersje – Exclusive line i Homura.

 

 

Odjechana: Milena Majewska – prowadząca

Sławomir Prusiński – operator

Adam Gogacz – operator, montażysta

Łukasz Rokita – oprawa graficzna

Szymon Wykrota, Piotr Nowakowski - fotosy

28 czerwiec 2023
Chcemy, żeby serwis Dami24.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.
Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji „Stop hejt”. Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Państwa komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.
Anonim
lub
Rekord Grupa Mediowa Wszystkie media w jednym miejscu